“Peoniju ziedu parāde 2024”

Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums ir krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sastapsi dabas retumus no visas pasaules. Vasaras prelūdijā, jūnijā, tajā krāšņi zied gan rododendri, gan pašreiz tik ļoti iemīļotās peonijas. Šobrīd iespaidīgajā oāzē zied aptuveni 300 dažādu peoniju, tādēļ viesi aicināti izbaudīt krāšņo “Peoniju ziedu parādi”.

Peoniju ziedu parāde. Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums.

  • Nedēļas nogalēs ziedu ielokā apmeklētājus lutinās arī īpaša kulturas programma. Sestdien, 15. jūnijā plkst. 13 uzstāsies dziedātājs Žoržs Siksna ar grupu, bet svētdien, 16. jūnijā plkst. 15 – dziedātāja Paula Saija un pianists Dāvis Bindemanis.
  • 16. jūnijā, līdztekus muzikālajai koncertprogrammai, notiks arī amatnieku, mājražotāju un stādu ražotāju tirdziņš.
  • Ielīgošanas nedēļā – piektdien, 21. jūnijā, arborētumā norisināsies maģiskā saullēkta rīts, ko plānots sagaidīt ar noskaņu mūziku, dārzā tiekoties jau plkst. 5.00 no rīta.

Paralēli krāšņajai peoniju ziedu parādei un muzikālajai programmai brīvdienās Kalsnavas arborētumā no 1. līdz 30. jūnijam apskatāma akvarelista Zigmunda Šnores akvareļu izstāde “Ziedi”. Tā pieejama katru dienu LVM Kalsnavas arborētuma darba laikā.

Mākslinieka Zigmunda Šnores radītajos darbos dominē ziedu motīvi, kas katrs stāsta savu stāstu – dzīvu, košu un aizraujošu. Kopš 1988. gada viņš iemīļojis gleznaino Madonas novadu, Jumurdas pagastu, kur arī tapusi daļa darbu, kas aplūkojami izstādē.

Ieeja gan izstādē, gan brīvdienu koncertos ir ar arborētuma ieejas biļeti.

Individuāliem un grupu apmeklējumiem dārzs atvērts katru dienu no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. No ceturtdienas līdz svētdienai ir pagarināts darba laiks – dārzs atvērts līdz pat plkst. 20.00.

Starp citu, vairāk nekā 100 hektāru plašajā dārzā, kurā labiekārtotas arī piknika vietas, mājvietu atradusi viena no lielākajām un daudzpusīgākajām kokaugu kolekcijām Latvijā.

Dodies uz bagātīgi ziedošo un zaļojošo Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumu Madonas novadā ar vilcienu!