Otrais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Attēls: www.valmierasnovads.lv

26.02.2024.

Ja vēlies piedzīvot aizraujošu mākslas un moderno tehnoloģiju sinerģiju, tad ir vērts ieplānot braucienu uz Valmieru. 

No 26. februāra līdz 3. martam norisināsies otrais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls, kura ietvaros ar dažādām performancēm, mākslīgā intelekta radīto operu, gaismu instalāciju, virtuālās un papildinātās realitātes darbiem pārsteigs mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Kanādas un Norvēģijas. 

Gaismas un multimediju instalācijas pilsētvidē

  • Laukumā pie Valmieras kultūras centra no 26. februāra līdz 3. martam apskatāma dialoģiskā gaismas instalācija Parādības blakus. Šī darba autori runas spējas piešķīruši diviem automobiļiem, kas novietoti neatļautā vietā pilsētas centrā.
  • Vecpuišu parkā no 29. februāra līdz 2. martam no plkst. 17.00 līdz 22.00 ir iespēja vērot mākslas instalāciju “Dievišķā Ģeometrija”, kas sastāv no 24 lāzeriem, izkārtotiem apļa formā, simbolizējot Visuma bezgalīgo dabu un visu lietu vienotību un savstarpējo saistību.
  • Pagriezienā no Dīvaliņa ielas uz estrādi no 26. februāra līdz 3. martam no plkst. 17.00 līdz 22.00 ir izvietota interaktīvā gaismas instalācija Sajūtu portāls, kas aicina uz pārdomām par pāreju no ikdienas trauksmes un steigas uz iekšēju mieru un apzinātību.
Attēls: Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Virtuālās realitātes mākslas darbu kolekcijas

Cēsu ielā 4 (Vidzemes augstskolas un Valmieras Integrētās bibliotēkas vestibilā) no 26. februāra līdz 1. martam no plkst. 14.00 līdz 19.00, kā arī 2. martā no plkst. 11.00  līdz 16.00 apmeklētāji var vērot trīs virtuālās realitātes mākslas darbu kolekcijas, kas tapušas sadarbībā ar vienu no pasaules nozīmīgākajiem multimediju festivāliem “MUTEK”. 

Papildinātās realitātes darbu sērija

Vai vēlies ieraudzīt Valmieru pavisam citā gaismā? Tad no 26. februāra līdz 3. martam dodies uz Valmieras autoostu, Valmieras dzelzceļa staciju, Vecpuišu parku, Brīvdabas estrādi un laukumu pie tirdzniecības centra “Valleta” un vēro papildinātās realitātes mākslas darbus, kas tapuši ar lietotnes Art+ palīdzību. Šie darbi veido saspēli ar apkārt esošo, tematiski pievēršoties gan Valmieras pilsētvides izziņai, gan kultūrvēstures aspektiem.
 

Attēls: Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Multimediju performance “Teleempātija”

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušajā peldbaseinā  29. februārī, 1. un  2. martā no plkst. 16.00 līdz 20.00 vērojama instalācija ar performances elementiem - “Teleempātija”. Tā ļaus ielūkoties reālā laika smadzeņu procesos. Mākslinieki sevi pakļaus 27 dažādām pieredzēm ar mērķi noskaidrot, vai emocijas, ko mēs izrādām ar sejas ekspresijām, ir tādas pašas, kā mēs jūtamies iekšēji. Skatītāji varēs vērot performances un projekcijas ar mākslinieku smadzeņu darbību reāllaikā.

Mākslas un izglītības programma jauniešiem

Valmieras 5. vidusskolā, Valmieras Valsts ģimnāzijas izstāžu zālē "Ledus pagrabs", ZET garāžās, Valmieras muzejā no 26. februāra līdz 3. martam no plkst. 14.00 līdz 19.00, kā arī uz gājēju takas aiz Valmieras brīvdabas estrādes no plkst. 17.00 līdz 21.00 apmeklētāji var iepazīt darbus, kas multimediju valodā runā par dabas aizsardzību, ķermeņa brīvību, paaudžu konfliktiem un citām aktuālām tēmām.

Interaktīva laikmetīgās dejas performance

28. februārī plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā paredzēts performatīvs eksperiments "Analogā klātbūtne". Mākslinieku duets “IevaKrish” un elektroniskās mūzikas mākslinieks Leo Novus pārdefinēs attiecības starp skaņu un kustību. Modulāro sintezatoru skaņa veidosies tiešā dejotāja kustības ietekmē, tādejādi veidojot horeogrāfisku iejaukšanos mūzikā.

Mākslīgā intelekta radīta opera "Andromeda"  

27. februārī plkst. 19.00 un 2. martā plkst. 15.00 Valmieras kultūras centrā apskatāma mākslīgā intelekta radīta opera "Andromeda". 17. gadsimta operas "Andromeda" partitūra ir pazudusi, saglabājies tikai tās librets. Latvijas un Lietuvas komponistu un mākslinieku kolektīvs, izmantojot mākslīgo intelektu, radījuši operu, balstoties uz komponista Marko Skači (Marco Scacchi) citu darbu mūzikas valodu. Kaut arī stilistika ir līdzīga agrīnā baroka operai, lēmumus par mūzikas valodu pieņēma šodienas cilvēki un mākslīgais intelekts. Var teikt, ka tā ir baroka operas rekreācija ar 21. gadsimta ietekmi.

 

Attēls: Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Apskatīt vilcienu kustības grafiku un iegādāties e-biļeti iespējams šeit vai mobilajā lietotnē “Vivi Latvija”.