Izzināt un iegūt, pētīt un saprast Muzeju naktī 18. maijā

15.05.2024.

Mūsu valsts ir bagāta ar saglabāto kultūrvēsturisko mantojumu, kuru iespējams iepazīt gan āra vidē, gan telpās izkārtotās kolekcijās. Un “Muzeju nakts” ir brīnišķīgs brīdis, kad līdz šim ierobežota darbalaika, finansiālu vai citu apsvērumu dēļ nepieejamas dažādu krājumu vietas top atvērtas vakara stundās bezmaksas apmeklējumam.

Jau vairākus gadus maija vidū var novērot neierastas cilvēku plūsmas vēlā vakarā dažādos Latvijas novados un pilsētās. Tieši tāpēc viena brauciena biļetēm vakara reisos piešķiram 50% atlaidi un esam apkopojuši dažus galamērķus, kuros ir vērts nokļūt ar vilcienu 18. maijā.

Jūrmala

  • Jūrmalas muzejs piedāvā aktivitātes bērniem, radošās darbnīcas, performances un meditāciju.
  • Leļļu teātra izrāde “Makss un Morics” būs skatāma “Aspazijas mājā”.
  • Jūrmalas Brīvdabas muzejā noritēs viktorīna, zivju kūpināšana un degustācija, skanēs “Turaidas Rozes” skaistākās dziesmas.
  • Bulduru izstāžu namā iespējams apskatīt izstādes un klausīties latviešu estrādes dziesmas.
  • Raiņa un Aspazijas vasarnīcā – senās mūzikas koncerts un dzejas lasījumi.
  • Elektrum Energoefektivitātes centrā notiks radošā darbnīca un uzstāsies Patrisha.

Par visiem objektiem var uzzināt šeit.


Jelgava

Jelgavā Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ar saukli “Torņa stāsts cauri 5 gadu simtiem” Muzeju naktī apmeklētājus gaidīs no pulksten 16 līdz 24, lai kopīgi iepazītu un izzinātu Torņa jaunās ekspozīcijas un pagātnes stāstus, piedalītos dažādās aktivitātēs, lai baudītu pilsētas panorāmu, mākslas darbus un mūziku.

Par visiem objektiem var uzzināt šeit


Liepāja

Liepājā programmā ir paredzēti vairāki muzikāli priekšnesumi. Liepājas muzeja dārzā uzstāsies grupa “Dziļi violets”, bet Liepājas interjera muzeja pagalmā būs postfolkloras grupas “Iļģi” koncerts un uguns šovs.

Durvis apmeklētājiem vērs atjaunotais Liepājas okupācijas muzejs ar dokumentālās filmas demonstrāciju.

Karostā apskatei būs atvērts virssardzes priekšnieka kabinets, civilās aizsardzības telpa, Karostas virsnieka sievas dzīvoklis, pēckara Krievijas pauninieka dzīves telpa un militāro kolekciju ekspozīcija.

Kursēs nakts vilcieniņš “Libau Train”, nogādājot apmeklētājus Muzeju nakts norises vietās.

Par visiem objektiem var uzzināt šeit.


Madona

Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā aktivitātes ir sadalītas pieturās, lai atklātu nezināmo arheoloģijas vēsturi. Plašāk: www.madonasmuzejs.lv
Skaņu mežs Visuma centrā – MABOCA galerijā notiks Eksperimentālās mūzikas koncerts un izstāde. Plašāk: www.maboca.lv/lv


Ogres novads

Atrodi sevī Lāčplēsi Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā! Varēs apskatīt Brigitas Ektermanes gleznu izstādi “Zīmju spēks” un piedalīties orientēšanās spēlē muzeja telpās un blakus esošajā Lielvārdes parkā.
 
Ciemupes tautas namā varēs noklausīties Toma Altberga lekciju “Ogres dzelzceļa stacija ar Jaunogres, Pārogres un Ciemupes pieturas punktiem laikmetu griežos”, kā arī apskatīt izstādes. Pie tautas nama ārā būs izvietota lielformāta spēle “Cirks”.
 
Enerģiju izzināt, iegūt, pētīt un saprast Latvenergo Enerģētikas muzejā Ķegumā. Izstāde, lego būvēšana, ziepju burbuļi un izzinošas aktivitātes bērniem. Savukārt pieaugušie varēs izbaudīt gan Ata Ieviņa, gan grupas “Klaidonis” koncertu.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā varēs iepazīt audumus, apgūt veco druku un noklausīties stāstījumu par Lauras Makabresku sakrālās mākslas vēstījumu izstādē “Mierinājums”.


Daugavpils

“Muzeju nakts” valdzinājumu Daugavpilī aicinās iepazīt 14 tūrisma objekti, izglītības iestādes un biedrības. Interesentiem būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām pastaigām un izmantot visus īpašos piedāvājumus.
Par visiem objektiem var uzzināt šeit.


Pilna "Muzeju nakts" objektu un pasākumu programma ir pieejama šeit.