Jautājumi un atbildes par jauno biļešu un tarifu sistēmu

28.03.2024

No šī gada 1. aprīļa pakāpeniski stāsies spēkā jaunā reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēma. Šeit atradīsiet atbildes uz aktuālajiem jautājumiem par noteiktajām izmaiņām.

  1. Kādas tarifu zonas būs no 1. aprīļa? 

No 1. aprīļa tiks vienkāršots zonu tarifs. Tiks saglabātas tikai pilnas zonas, atceļot visas starpzonas. Aizkraukles dzelzceļa līnijā būs piecas tarifu zonas, Tukuma dzelzceļa līnijā - četras tarifu zonas, Skultes, Siguldas un Jelgavas līnijā - pa trim tarifu zonām. Turpmāk zonas mainīsies konkrētās pieturvietās, piemēram, Tukuma dzelzceļa līnijā zonas mainīsies Smārdes, Vaivaru un Babītes pieturvietā.

Tas nozīmē, ka pasažierim, braucot, piemēram, no Smārdes Rīgas virzienā, biļetes cena tiks rēķināta kā no C zonas, bet, braucot Tukuma virzienā, biļetes cena tiks aprēķināta kā no D zonas – tātad pasažierim par iespējami zemāku cenu.

  1. Vai no 1. aprīļa būs iespējams iegādāties mēnešbiļeti? Kas ir jaunā 30 dienu laika biļete? 

Līdz šim pasažieriem bija iespēja iegādāties abonementu visam mēnesim neatkarīgi no tā, cik attiecīgajā mēnesī ir dienu (28, 29, 30 vai 31). Lai nodrošinātu vienotu principu, turpmāk mēnešbiļetes vietā no 1. aprīļa būs pieejama 30 dienu laika biļete, ar kuru izvēlētajā maršrutā vai tā posmā 30 dienu laikā būs iespējams pārvietoties neierobežotu reižu skaitu.

30 dienu laika biļetes cenu veidos maksa par 20 braucieniem. Salīdzinājumam – iepriekš mēnešbiļetes cenu veidoja maksa par 32,4 braucieniem. Tas nozīmē, ka jaunā 30 dienu laika biļete pasažieriem atmaksāsies ātrāk, līdz ar to lielākajai daļai regulāro pasažieru padarot pārvietošanos izdevīgāku.

  1. Kāda turpmāk būs pārvietošanās Rīgas zonā?

Iegādājoties biļeti “Vivi” biļešu tirdzniecības vietās – tīmekļvietnē, mobilajā lietotnē un biļešu kasēs –, viena brauciena maksa visā Rīgas jeb A zonā no 1. aprīļa būs 1,50 eiro, tajā skaitā mainot dzelzceļa līnijas. Līniju maiņas gadījumā brauciena maksa saglabāsies iepriekšējā apmērā, t.i., 1,50 eiro. Piemēram, par 1,50 eiro pasažieriem būs iespējams aizbraukt no Vecāķu pieturas līdz Babītes pieturai. Vienlaikus, lai pārvietotos divās dzelzceļa līnijās Rīgas jeb A zonā, biļetes iegādes brīdī pasažierim būs nepieciešams norādīt otru līniju, kurā viņš vēlas pārvietoties tālāk.

Izmantojot iegādāto biļeti divās dzelzceļa līnijās Rīgas jeb A zonas ietvaros, pasažieris varēs veikt pārsēšanos visas esošās dienas ietvaros.

  1. Kāda turpmāk būs pārvietošanās, braucot uz Rīgu no citām zonām?

Iegādājoties biļeti “Vivi” biļešu tirdzniecības vietās – tīmekļvietnē, mobilajā lietotnē un biļešu kasēs –, neatkarīgi no izvēlētas gala pieturas Rīgas jeb A zonā, biļetes cena, braucot uz Rīgas jeb A zonu no citām zonām, nemainīsies. Piemēram, brauciena maksa no Jelgavas līdz Rīgas Centrālajai stacijai vai līdz Šķirotavas pieturai būs vienāda (2,50 eiro drukātai biļetei vai 2,25 eiro e-biļetei). Vienlaikus, lai pārvietotos divās dzelzceļa līnijās Rīgas jeb A zonā, biļetes iegādes brīdī būs nepieciešams norādīt otru līniju, kurā pasažieris vēlas pārvietoties tālāk.

Līdzīgs princips darbosies, braucot arī pretējā virzienā, piemēram, no Šķirotavas uz Jelgavu.

  1. Kas ir brauciena uzsākšanas maksa? 

Brauciena uzsākšanas maksa ir tikai “Vivi” ieviests termins, lai grafiski labāk izskaidrotu brauciena cenu tarifu zonās.

  1. Kādi biļešu veidi vairs netiks piedāvāti? 

No 1. aprīļa vairs netiks piedāvātas šādas biļetes: vienreizēja biļete braucienam turp–atpakaļ, četru dienu biļete abos virzienos, trīs, četru un piecu dienu biļete vienā virzienā, abonementa biļete mēnesim, mēneša darbdienām vienā vai abos virzienos, grupu biļete. Tā vietā būs pieejama biļete vienam braucienam, vienas dienas laika biļete, trīs dienu laika biļete, piecu dienu laika biļete un 30 dienu laika biļete.

  1. Kādas atlaides biļetēm būs pieejamas no 1. aprīļa?

Tiks saglabātas visas līdzšinējās atlaides biļetēm, izņemot 20% atlaide atsevišķiem reisiem darbdienās.

  1.  Kāda turpmāk būs biļešu cena, pārvietojoties ārpus zonām?

Biļešu cenas no Rīgas Centrālās stacijas līdz galamērķiem ārpus noteiktajām zonām skatiet šeit: