6. jūnijā vilcienā uz Dubultiem piedalies LMA studentu aktivitātēs

30.05.2024

Mairita Jonikāne #manaainava

Starptautiskā mākslas simpozija "Pazaudētais un atrastais" (The Lost-and-found) trešā daļa notiks Rīgā 6. un 7. jūnijā. Iepriekšējās divas norisinājās Lisabonā un Varšavā. Simpozija dalībnieki ir mākslinieki un mākslas pētnieki, kas piedāvā alternatīvus diskusiju un prezentācijas formātus, piešķirot īpašu nozīmi cilvēku savstarpējai saziņai un dialoga veidošanai, lai runātu par materiālām un nemateriālām vērtībām, par pazaudēto un atrasto un tā tālāku saglabāšanu. Simpozija programmā ir darbnīcas un pastaigas, mākslas intervences, kā arī individuāli referāti un kolektīvi veidotas radošas diskusijas simpozijam neierastās vidēs – pilsētas telpā, vilcienā, stacijā, jūras krastā u.c.

Simpozija dalībnieki 6. jūnijā ar "Vivi" vilcienu Nr.6419 plkst. 12.09 dosies no Rīgas uz mākslas staciju “Dubulti”.

  • Pasažieri tiek aicināti iekāpt kādā no pirmajiem trīs vagoniem, kur Latvijas Mākslas akadēmijas tekstila apakšprogrammas studenti savās darbnīcās aicinās interesentus nepazaudēt laiku viedierīcēs, bet atgūt kādu no zaudētajām rokdarbu prasmēm, kas agrāk bija ierasts laika kavēklis sabiedriskajā transportā, vai rast iespēju paskatīties uz pasauli – garām slīdošo ainavu un vienam uz otru gluži citām acīm, vai gluži vienkārši atrast bērnišķīgu prieku ikdienišķā braucienā.

Simpozijs tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijai, Vroclavas Universitātei (Polija), Polijas Pasaules Mākslas studiju institūtam, Instituto de História da Arte - NOVA Universitātei Lisabonā (Portugāle). Vairāk par to uzzini šeit.

Radošo darbnīcu vilcienā “Pazudēto mantu birojs”/ “Lost and found office” veidotāji: 
Baiba Čadore, lze Brenn, Mairita Jonikāne, Evija Stukle-Zuitiņa, Wiktoria Mateja, 
Elīna Veilande-Apine, Ieva Krūmiņa, Barbara Ābele

Konferences koordinatore:
Sanita Duka (Latvijas Mākslas akadēmija, Rīga, Latvija)
+371 29456449 lostandfoundriga@gmail.com

Pieteikšanās simpozija apmeklējumam, rakstot pa e-pastu uz lostandfoundriga@gmail.com

Evija Stukle-Zuitiņa "Lēnais brauciens"