Papildu vilciens no Jūrmalas pēc Kūrorta svētkiem 1. jūnijā

23.05.2024

Laiks vasarai! Jau šo sestdien, 1. jūnijā, notiks jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītākais vasaras pasākums – Jūrmalas Kūrorta svētki, kas šogad norisināsies 55. reizi. Svētku koncertā uz lielās skatuves Majoru pludmalē apmeklētājus priecēs šarmantā dziedātāja Marija Naumova, reperis rolands če un pašmāju mūzikas grupas “Labvēlīgais tips” un “Citi zēni”. Vasaras sākums Jūrmalā tiks ieskandināts ar daudzveidīgu pasākumu programmu visas dienas garumā – notiks ielu kafejnīcu festivāls, garākā diskoballīte Jomas ielā, mazākie svētku apmeklētāji tiks gaidīti jautrās izklaidēs “Našķu pilsētiņā”, norisināsies jūrmalnieku svētku gājiens un citi notikumi, kas piepildīs Jūrmalu Kūrorta svētkos.

Lai nebūtu jādomā par automašīnas novietošanu, visērtāk pasākumus ir apmeklēt ar vilcienu, turklāt vilcienu kustības saraksts 1. jūnijā ir papildināts ar astoņiem pāriem papildreisu maršrutā Rīga–Dubulti–Rīga.

Naktī pēc svētkiem (2. jūnijā) esam paredzējuši reisus gan Tukuma, gan Rīgas virzienā.

Reiss Nr.6360 Dubulti (0.35) – Rīga (1.08) ar apstāšanos plkst.0.37 Majoros un plkst.0.40 Dzintaros
Reiss Nr.6535 Majori (0.21) - Tukums II (1.09)

“Našķu pilsētiņa” ģimenēm ar bērniem un Jūrmalas draugu zona pie Dzintaru koncertzāles

Ģimenes ar bērniem svētkos aicinātas apmeklēt “Našķu pilsētiņu” pie Dzintaru koncertzāles (Turaidas ielā 1), kur mazākie svētku apmeklētāji varēs izpriecāties putu un ziepju burbuļu ballītēs, izvizināties pasaku karuselī un nofotografēties “Mazo spēkavīru fotosalonā”. Svētkus saldinās saldējuma un našķu tirdziņš, kurā dažādus kārumus piedāvās vietējie mājražotāji.
Iepretim Dzintaru koncertzālei dienas laikā atradīsies Jūrmalas draugu – ārvalstu vēstniecību un sadraudzības pilsētu – zona. Svētku apmeklētāji varēs iepazīt katras pārstāvētās valsts un pilsētas sagatavoto piedāvājumu – informatīvos materiālus par ceļošanas iespējām un apskates vietām, kā arī būs iespēja degustēt tradicionālos ēdienus un piedalīties dažādās meistarklasēs.

Pie Dzintaru koncertzāles būs arī Latvijas Volejbola federācijas telts, kur varēs uzzināt par šovasar Jūrmalā gaidāmajām Eiropas Volejbola konfederācijas Nāciju kausa fināla sacensībām pludmales volejbolā, iesaistīties dažādās aktivitātēs un satikt sportistus – labi zināmus pludmales volejbolistus.

Ielu kafejnīcu festivāls, diskoballīte un vasarīgas aktivitātes Jomas ielā

Majoru stāvlaukumā, Jomas ielas sākumā, no plkst. 12.00 līdz pusnaktij notiks ielu kafejnīcu festivāls “Street Food”, kur svētku atmosfērā varēs baudīt gardas maltītes. Jomas ielā norisināsies garākā diskoballīte un dažādas vasarīgas aktivitātes – varēs piedalīties mākslas darbnīcā, “TikTok” deju meistarklasēs, “Enerģijas veloturnīrā” un limbo turnīrā, uzspēlēt digitālo spēli “Vasaras kūrorta medības”, iegriezt “Kūrortnieka laimes ratu” un iesaistīties “Korso brīnumu” aktivitātēs.

Kūrorta svētku dienā plkst. 13.00 un 16.00 Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs (TIC) rīkos bezmaksas ekskursijas pa Jūrmalas centru, pulcēšanās ekskursijai pie TIC (Lienes ielā 5).

Jūrmalas radošie kolektīvi, amatnieki, lasītprieka punkts un vēsturiskais fotostūrītis Horna dārzā

Horna dārzā no plkst. 12.00 līdz 18.00 apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs dažādu paaudžu Jūrmalas radošie kolektīvi – dejotāji un dziedātāji. Savus darinājumus Horna dārzā piedāvās Jūrmalas amatnieki – būs nopērkami pinumi, mezglojumi, rotas un veselīgi dabas produkti. Apmeklētāji varēs pakavēties Jūrmalas bibliotēku lasītprieka punktā “Atver grāmatu, atver prātu!”, kur notiks radošās darbnīcas, savukārt Jūrmalas retrofotostūrītī, kas svētku dienā būs iekārtots Horna dārzā, iejūtoties laikā pirms 100 gadiem, varēs uzņemt atmiņu fotogrāfiju no mūsdienu kūrorta svētkiem.

Kūrorta svētku gājiens: Majoru pludmale–Jomas iela–Dzintaru pludmale

Neatņemama Kūrorta svētku daļa ir tradicionālais svētku gājiens, kurā dodas jūrmalnieki – uzņēmumu, iestāžu, biedrību pārstāvji un radošie kolektīvi –, parādot savu darbības jomu, unikalitāti un apliecinot piederību savai pilsētai. Šogad svētku gājiens iecerēts kā karnevāls, pārsteidzot ar tērpiem un atraktīviem priekšnesumiem. Gājiens sāksies plkst. 15.00 no lielās skatuves Majoru pludmalē  un virzīsies pa Jomas ielu līdz Turaidas ielai, tālāk aizvedot līdz Dzintaru pludmalei.

Vakara koncerts un uguņošana Majoru pludmalē

Vakara programmu uz lielās skatuves Majoru pludmalē plkst. 18.00 atklās lieliskā dziedātāja Marija Naumova. Svētku apmeklētājus koncertā priecēs viena no humoristiskākajām Latvijas grupām “Labvēlīgais tips”, pašmāju reperis rolands če un enerģiski uzlādējošā grupa “Citi zēni”. Plkst. 23.00 gaidāma uguņošana, bet līdz pusnaktij mūziku atskaņos dīdžejs Ķilkuts.

Kūrorta svētku dienā Dzintaru koncertzāle piedāvā 50% atlaidi biļetēm uz “Jūrmalas festivāla” un festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā” koncertiem.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts, materiāli var tikt izmantoti publicitātei.